+90 212 522 8571

Sosyal Medyada Biz}

Ağrı Merzifon Uçak Bileti

Ağrı Merzifon Uçak Bileti

Şehzadeler şehri olarak bilinen güzel şehir Amasya. Sayabileceğimiz turistik ve gezi anlamında pek çok mekâna sahip olmasa bile görülmesi gereken çok önemli yerleri vardır. İki elin parmağını geçmeyecek kadar olan bu mekânlara sizinle birlikte bir göz atalım isterseniz. Fakat bu serüvene başlamadan önce biletlerinizi almayı unutmayın. Ağrı‘dan gelmek isteyenler için hemen İnternet sitemizde bulunan uçak bileti bul arama motorunda ucuz Ağrı Merzifon Uçak Bileti bul uygun Thy Ağrı Merzifon Uçak Bileti bul ve satın al ardından bu güzel yolculuğun tadını çıkar ve Amasya’da keşfetmeni bekleyen az ama önemli olan bu tarihi ve turistik alanları gezme fırsatını sende yakala. Şimdiden siz değerli müşterilerimize iyi yolculuklar diliyoruz. Anadolujet önderliğinde Hadi Amasya rehberliğimize başlayalım.

Uçak Bileti Ağrı Merzifon

İlk durağımız Amasya Müzesi olabilir. Amasya Müzesi’nde Frig, Hitit ve Tunç Çağı gibi 13 farklı medeniyete ait kalıntılar bulunmaktadır bunlar; cam ürünleri, lahitler, çeşitli silahlar, takılar, sikkeler, ikonalar, mühürler, kandiller, el yazması kitaplar gibi antik eserlerdir müzede bu gibi kalıntı ve antik eserler sergilenmektedir. Aynı zamanda müzede 14. ve 19. yüzyılları arasında kullanılmış o yıllara ait Osmanlı döneminden kalma silahlar ve el yazması kitaplar gibi eserlerde bulunmaktadır. Müzede Selçuklu ile Osmanlı dönemlerine ait mumyalara da ev sahipliği yapan bu müze oldukça ilginç eseler ile dolup taşmaktadır. Oldukça dikkat çekici şeyler bulunduran bu müze kesinlikle Thy ile Ağrı‘dan Amasya’ya gidildiğinde görülmesi gereken muazzam mekânlardan biridir. Bu sıra dışı antik eserlerin bulunduğu müzeyi sizde merak ediyorsanız görmek için internet sitemizde bulunan ucuz uçak bileti al arama motorundan uygun Ağrı Amasya Merzifon Uçak Bileti al ucuz Ağrı Merzifon Uçak Bileti bul kolayca satın al ve bu sıra dışı yeri sende gör.

Ağrı Merzifon Ucuz Uçak Bileti

Amasya’da bulunan bir diğer Osmanlı kalıntısı olan güzel eserlerden biri de 1485 yapımlı Sultan 2. Beyazıt Külliyesi’dir. Külliyenin içerisinde bulunan camii mimari açıdan inşa edildiği dönemin en önemli örneklerinden biri olarak göze çarpmaktadır. Pegasus ile Ağrı‘dan hemen merzifon ucuz uçak bileti al. 525 yıllık bu eser 2 minare bulundurmakta ve bu minarelerin yanında 2 tane de yaşlı çınar ağacı bulunmakta. Bu çınar ağaçlarının külliye ile yaşıt olabileceği tahmin edilmektedir. Amasya’yı ikiye bölen Yeşilırmak, nehrin kıyısındaki yol boyunca Osmanlı döneminde Amasya’ya eğitim için gönderilmiş olan şehzadelerin büstleri bulunmaktadır. Nehrin kıyısındaki bu yol Şehzadeler yolu olarak geçmektedir, çok güzel dizayn edilmiş bu yol gerçekten konukların dikkatini çekmekte ve büyük ilgi görmektedir.

Ağrı Merzifon Uçak Bileti
Ağrı Merzifon Uçak Bileti

En Ucuz Ağrı Merzifon Uçak Bilet Fiyatları

Bu şehiri ziyaret etmek için hemen Pegasus ile Ağrı‘dan merzifon‘a ucuz uçak bileti bul. Şehzade Yıldırım Beyazıt, Şehzade Alâaddin, Çelebi Mehmet, Şehzade 2. Murat, Şehzade Murat, Şehzade Ahmet Çelebi, Şehzade 2. Beyazıt, Şehzade Ahmet, Şehzade Mustafa, Şehzade 2. Mehmet, Şehzade Beyazıt ve Şehzade 3. Murat Amasya’da valilik yapmış bulunmaktadırlar. Ayrıca Ferhat ile Şirin Destanı’nı sembolize eden bir çeşme ve Ferhat ile Şirin heykelleri de bulunmaktadır. Sizlerin keşfedilmesini bekleyen bu güzel şehri görmek için hemen bir ucuza Amasya thy Ağrı Merzifon Uçak Bileti Al abilirsiniz.

Ağrı Amasya Merzifon Uçak Bileti

Dediğimiz gibi şehzadeler şehri olan Amasya’da şehzadeler ile ilgili birçok şeye tanıklık edebilir her yerde şehzadeler ile alakalı bir şeylere rast gelebilirsiniz. Şimdi ise bahsedeceğimiz yer Şehzadeler Müzesi, bu müze gerçekten Amasya’da görülmesi gereken yerlerden biridir. Konuya geçmeden önce isterseniz hemen hazırlıklara başlayın Thy ile Ağrı‘dan yola çıkalım. Osmanlı mimarisi ile yapılan 2 katlı bu konağın alt katında Amasya’da valilik yapan ama Sultan olamayan şehzadelerin, üst katta ise Sultan olma şansını yakalayan şehzadelerin balmumu heykelleri sergilenmektedir. Müze de alçı üzeri kalem işi süslemeler, tavan göbekleri, tezhip, çini panolar, hat ve minyatür sanatından örnekler el yapımı kök boya ile yapılan yün halılar bulunmakta ve bu eserler gerçekten görülmeye değer eserlerdir. Şimdi bu yapıları ve şaheserleri görmek istiyorsanız en yakın tarihe uygun Amasya Anadolujet Ağrı Merzifon Uçak Bileti al abilir bu güzel Şehzadeler şehrini görmeye gelebilirsiniz.

Ağrı Merzifon Uçak Bileti Fiyatı

İnternet sitemizde bulunan Ağrı Merizfon uçak bileti bul arama motorundan uygun fiyatlara pratik şekilde ve en güvenilir ödeme yöntemi ile Onurair, AtlasGlobal, SunExpress, Pegasus ve tabi ki THY (Türk Hava Yolları) gibi hava yolları aracılığıyla en konforlu sınıflarda seyahat edebilirsiniz. Sizde bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız hemen bir ucuz Amasya Merzifon Uçak Bileti Al kolaylaştırılmış seçenekler ve en favori filtreleme seçenekleri ile bütün biletlere ulaş kendine en uygun pegasus uçak bileti bul ve güvenli ödeme yöntemi ile satın al. Amasya yolculuğuna başla, şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

193 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN