SunExpress Uçak Bileti

SunExpress uçak bileti al, SunExpress bagaj hakkı, check-in işlemleri, koltuk seçimi vb. bilgilere ulaşmak için ucuz uçak bileti ara ziyaret edebilirsiniz ve SunExpress uçak bileti sorgulama işlemini karşılaştırmalı olarak tek ekranda yapın.

SunExpress Firması Hakkında Genel Bilgiler

SunExpress firması (Güneş Ekspres Havacılık Anonim Şirketi), Türkiye menşeili SunExpress Antalya üzerinde kurulmuş bir havayolu yolcu ve yük taşıma şirketidir. SunExpress Türkiye’nin çeşme, bodrum, Didim, alaçatı gibi önemli tatil beldelerinden Avrupa’nın birçok merkezine tarifeli ve kiralama ile birçok uçuşlar gerçekleştirmektedir. Antalya Havalimanı üzerinden kalkışlar gerçekleştiren SunExpress havayolları uçakları 2006 yılında açılan İzmir merkezlerinden de kalkışlar gerçekleştirmektedir.

2008 yılında ise Türkiye’deki bir diğer şubesini Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinde açmış ve dördüncü olarak da  Ankara’da bulunan Esenboğa Havalimanı üzerinde faaliyetlerini gerçekleştirerek de müşteri portföyünü oldukça arttırmıştır. Sunexpress firmasının aynı zamanda Almanya’da da şubesi bulunmaktadır. Frankfurt üzerinde bulunan SunExpress Gateway Garden’s bölgesindedir.

SunExpress Firmasının  Uluslararası Alandaki Uçuşları

SunExpress firması yıllar 2010’u gösterdiğinde ilk Avrupa seferini Anadolu bölgelerimizden Almanya’nın önemli kentlerine  gerçekleştirmiştir. Seferlerin artış göstermesi üzerinde Almanya’da ikinci şube olan “SunExpress Deutschland” firması faaliyetlerine başlamıştır. SunExpress Bilet

SunExpress ‘in IATA yani Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği kodu  XG, ICAO yani  Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü  kodu ise SXD olarak belirlenmiştir. SXD ile beraber Anadolu şehirlerimiz üzerinden Almanya üzerine aktarmasız olarak gidilebilmesinin yanında  Kızıldeniz,  Kuzey Afrika ve  Kanarya Adalarına da charter yani kiralama şekliyle seferler düzenlenmektedir. Sizde hemen SunExpress uçak bileti fiyatlarından faydalanın, SunExpress bilet al

SunExpress  Firmasının Aldığı Ödüller

 1. Dünya genelindeki en iyi 5. Havayolu firması (2018-2019 yıllarında):  Yolcuların seçimleriyle belirlenen Skytrax’da dünyadaki en iyi beşinci firma  Türkiye genelinde ise yapılan araştırmalarda diğerlerine göre açık ara en iyi havayolu firması SunExpress’tir.
 2. En Güvenilir Hava Yolu Şirketi (2018 yılında):  Türkiye  Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ)  tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda herhangi bir sorun bulunmayan sunexpress 0 hata puanıyla en güvenilir firma seçilmiştir.
 3. Almanya Üzerinde Gecikmesiz Hava Yolu Şirketi (2018 yılında):  Yolcuların isteklerini ve haklarını önemseyen flightrigt firması tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Almanya üzerinde en gecikmesiz seferler düzenleyen firma Sunexpress seçilmiştir.
 4. Havayolları Sıralamasında 6. Sıra (2018 yılında): Herkes tarafından bilinen ve güvenilir olan Atmosfair firması tarafından yapılan değerlendirmelerde Sunexpress dünya geneli havayolları sıralamasında kendini 6. sırada bulmuştur. Bu sıralamayı diğer şekilde ifade edecek olursak diğer 190 büyük hava şirketleri arasında Sunexpress firmasının üzerinde sadece 5 en iyi şirket bulunmakta.

SunExpress Firmasının Antalya Havalimanı Üzerinden Yaptığı Seferler

Sunexpress firmasından ucuz uçak bileti alarak Antalya üzerinden Türkiye’nin birçok merkezine güvenli bir şekilde yolculuklarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Antalya Havalimanı üzerinden başlayan iç hat seferleri ile gidebileceğiniz noktalar aşağıda gösterilmiştir:

 • İzmir Adnan Menderes Havalimanı
 • Adana Şakirpaşa Havalimanı
 • Gaziantep Havalimanı
 • Diyarbakır Havalimanı
 • Samsun Çarşamba Havalimanı
 • Trabzon Havalimanı
 • Van Ferit Melen Havalimanı
 • Kayseri Havalimanı

Antalya Havalimanı üzerinden SunExpress Havayolları ile gerçekleştirilen dış seferler de şunlardır:

Almanya: Berlin-Tegel, Bremen, Dortmund, Düsseldorf, Hamburg, Hannover, Köln, Leipzig, Münih, Münster, Nürnberg, Paderborn, Saarbrücken, Stuttgart

Avusturya: Viyana

Belçika, Brüksel

Birleşik Krallık: Londra Stansted Havalimanı

Çek Cumhuriyeti: Prag

Danimarka: Aalborg, Billund, Kopenhag

Finlandiya: Helsinki

Fransa: Lyon Saint-Exupery Marsilya, Paris

Hollanda: Amsterdam, Eindhoven

İrlanda: Dublin

İsveç: Göteborg, Stockholm

İsviçre: Basel, Zürih

İtalya: Milano

Macaristan: Budapeşte

Makedonya: Üsküp

Norveç: Oslo

Polonya: Gdansk, Varşova, Poznan, Katowice

Romanya: Bükreş

Rusya: St. Petersburg

SunExpress Firması Hakkında Merak Edilen Diğer Detaylar

Kuruluş yılı: Ekim,1989 Antalya Havalimanı

Şubeleri: Antalya Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Şakirpaşa Havalimanı,Frankfurt Havalimanı

Uçak filo sayısı: 72 adet

Ortaklar: Türk Hava Yolları %50 hisse , Lufthansa %50 hisse

Kurucular: Max Kownatzki (Genel Müdür), Ahmet Fevzi Çalışkan ( Genel Müdür Yardımcısı)

SunExpress canlı uçak takip, sunexpress uçak takip