TAŞIMA HİZMET SÖZLEŞMESİ

TAŞIMA HİZMET SÖZLEŞMESİ

 1. TARAFLAR

Royal Global Turizm Seyahat Ve Org. Hiz. Tic. LTD. ŞTİ

Adres : Süleymaniye mah. Ağızlıkçı Sok. No:7 D:20 Fatih / İstanbul

E-mail   : info@royalglobal.com.tr

VD/Vergi No : Hocapaşa VD: 735 086 3527

Telefon/Faks : +90 212 522 85 71

Yetkili/Yetkililer : Mehmet ÇETİN

Müşteri

Ad-Soyad :

Adres : 

Telefon : 

E-mail :

 1. TANIMLAR
 1. Ucuzucakbiletiara.com: 9323 nolu TURSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyesi A Grubu seyahat acentesi olan Royal Global RG Turizm Seyahat Acentesi’nin markası olup, son kullanıcı diye tabir edilen internet müşterilerinin uçak biletlerini alabilmeleri için oluşturduğu web satış portalının adıdır. 
 2. Uygulama: Sunulmuş veya rezervasyonu yapılmış olan tüm fiyatlar veya kotasyonlar ve/veya Ucuzucakbiletiara.com (“Seyahat Acentesi”) tarafından yapılan ya da Ucuzucakbiletiara.com adına yapılmış tüm hizmetler, aşağıda belirtilen şart ve kurallara tabidir. (“Şartlar”)
 3. Müşteri(ler): Ucuzucakbiletiara.com üzerinden fiyat veya kotasyon talep eden veya rezervasyon yapan veya kendisine herhangi bir hizmet verilen kişidir. Kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılıp, başkası adına fiyat ya da kotasyon ya da rezervasyon talep edilen ve/veya sağlanan ve/veya hizmet verilmeye yetkili kişidir.
 4. Hizmet Bedeli: Seyahat Acentesi tarafından Müşterinin seyahati ile ilgili rezervasyonunuzun yapılması ve hizmetinin verilmesinden doğan masraflar karşılığında alınan ücretlerdir.
 5. Seyahat Dokümanları: Voucherlar, seyahat planları vb belgeleri kapsar. Bu belgeler sadece ücretin tamamı alındığında hazırlanıp gönderilirler.
 1. DEĞİŞİKLİKLER

Ucuzucakbiletiara.com destek hattı ya da internet sitesi üzerinden satın alınmış uçak biletlerinin kontrol ve değişiklik işlemlerini online işlemler sekmesinden uygulayabilirsiniz.

Biletlerde uygulanması istenilen değişim işlemleri için gerçekleşen yazışmalarda sağlanan bilgilerin doğruluğu tamamen bilet sahibinin sorumluluğundadır. İşlemler ile ilgili herhangi bir aksamaya mehil verilmemesini teminen sağlanacak bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde girilmesi gerekmektedir. Yanlış aktarılacak bilgilerin sebep olabileceği mağduriyetler hakkında internet sitesi herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Değişiklik yapılacak biletlerde havayollarına göre değişebilecek uçuş, parkur veya sınıf kuralları gereği ceza veya iade bedeli oluşmuş ise, söz konusu işlem için onay aynı ekran üzerinden yöneltilmektedir. Onayınız dışında kalacak hiçbir işlem uygulanmayacaktır.

 1. BAGAJ HAKLARI

Ucuzucakbiletiara.com internet sitesinden satışı yapılacak biletlerde iç veya dış hat ile tüm mesafelerde beraberinde gelen bagaj haklarında söz konusu havayolunun kuralları dikkate alınacaktır. Ekstra bagaj hakkı talebi için yapılacak ödemeler uçuşa 2 saat süre kalana kadar, çağrı merkezi aracılığı ile veya havaalanından gerçekleştirilebilecektir.

Uçuş sırasında taşınacak evcil hayvanların ve standart dışı malzemelerin çalışılacak havayoluna bildirilmesi zaruridir. Söz konusu bilgilendirmenin yapılmaması ve uçuş öncesinde buna binaen bir problemle karşılaşılması halinde Ucuzucakbiletiara.com Tarafından herhangi bir sorumluluk kabul edilmeyecektir.

 1. HAVA YOLLARI UÇAK BİLETİ KURALLARI
 2. Türk Hava Yolları Uçak Bilet Kuralları

Yolcular söz konusu seyahatleri için düzenlenmiş yolcu biletini ve kullanılmamış uçuş kuponlarının ibrazını sağlamadıkça havayolu tarafından taşınma hakkına sahip olmamaktadır. Bunun yanı sıra biletlerde yırtma, koparma veya benzeri tahribatlar olması durumunda da uçuş hakkı geçersiz sayılmaktadır.

Türk Hava Yolları tarafından sağlanmış promosyon uçak biletlerinde herhangi bir iade, iptal hakkı bulunmamaktadır. Diğer alınan tüm biletlerde isim soy isim değişikliği yapılmamaktadır. Bebek kategorisine giren yolcular şartlar ne olursa olsun standart bilet ücretinin yüzde doksan indirimli hali üzerinden ücretlendirilirlerken, promosyon türündeki biletlerde herhangi bir çocuk, yaşı veya öğrenci başlığı altında indirim uygulanmamaktadır.

Esnek kategorisine giren biletlerde uçuşun belirtildiği zamandan on iki saat öncesine kadar iptal sağlanması durumunda hizmet bedeli dışında tüm tutar alıcıya iade edilir. Eğer uçuş süresine on iki saatten az kalmış ise koltuk ücretinin yüzde otuzluk bölümü kesilerek kalan tutarın iadesi sağlanır.

Kıbrıs uçuşlarında 18 yaşından gün almamış kişilerin tekil olarak uçuş sağlayabilmeleri için muvafakatname gereklidir.

Esnek biletlerde eğer söz konusu uçuşun süresi geçmiş ve bilet kullanılmamış ise yalnızca alan vergisi kısmının iadesi sağlanır.

Türk Hava Yolları’ndan satın alınan business sınıfı uçak biletlerinde kalkış saatinden on iki saat öncesinde herhangi bir kesinti olmaksızın değişim sağlanabilmekte ve iki bilet arasındaki fark tahsil edilmektedir. On iki saatten az sürelerde hali hazırdaki uçuştan daha önceki bir sefere değişiklik gerçekleştiğinde kesintisiz transfer yapılıp aradaki potansiyel fark ücretlendirilirken, daha sonraki bir uçuşta ise bilet bedelinin yüzde otuzu ve aradaki fark ile birlikte yeni bilet temin edilebilmektedir. Aynı şekilde on iki saatten az süre kalması durumunda iade yapmak isteyen yolcular da bilet tutarlarının yüzde otuzu kesilerek söz konusu imkandan faydalanabilmektedirler.

G, F, W, U ve P sınıfı biletlerde herhangi bir durum veya koşulda iade, iptal veya değişiklik işlemlerinden herhangi birisi mümkün olmamaktadır.      

 1. Anadolu Jet Uçak Bileti Kuralları

Anadolu Jet için alınmış P, O, W ve U kodlu ücret sınıflarında geçerli olan tüm biletlerde ve diğer tüm sınıflarda isim değişikliği gerçekleştirilememektedir.  Promosyon  biletlerde iade, iptal ve sefer değişikliği yapılmamaktadır.  Söz konusu kategorideki biletlerde yetişkin kişiler için 15 kg ağırlığında bagaj hakkı bulunurken, Ercan yönüne seferlerde bu sınır 20 kg olarak belirlenmiştir. Bu sınıfta herhangi bir çocuk veya öğrenci indirimi bulunmazken, 0-2 yaş arasındaki koltuk işgal etmeyen bebeklere tekil uçuşlarda 29 TL, aktarmalı seferlerde ise 39 TL sabit ücret yansıtılmaktadır. Yalnızca Ercan yönüne olan seferlerde Er – Erbaş statüsüne sahip askerlerde bilet bedelinin vergiler hariç tutarından yüzde on oranında indirim uygulanmaktadır. Bilet alma süresi kalkış saatine bağlı olarak 1 saat olarak belirlenmişken, rezervasyon veya parkur değişikliği de gerçekleştirilememektedir.

Kıbrıs uçuşlarında 18 yaşından gün almamış kişilerin tekil olarak uçuş sağlayabilmeleri için muvafakatname gereklidir.

B, M, H, S, E, Q, T, L ve V ücret sınıflarında geçerli olan esnek kategorisindeki biletleri satın alan kişilerin bagaj hakları da aynı şekilde 15 kg ve Ercan yönüne özel 20 kg olarak sınırlanmıştır. 13 yaşından gün almış ve 25 yaşından gün almamış yolculara vergiler hariç biçimde bilet bedelinin %10’u oranında öğrenci İndirimi uygulanmaktadır. Lefkoşa yönüne yapılan uçuşlarda söz konusu yaş sınırı aralığı 13 ve 28 olarak düzenlenmişken, indirim için söz konusu öğrenim duruma dair belgenin ibrazı gerekmektedir. 2 ilâ 12 yaş arası yolcular da çocuk indirimi kategorisinde %10’luk indirimden faydalanabilmektedirler. Ercan seferlerinde Er – Erbaş statüsündeki askerler vergiler hariç koltuk ücreti üzerinden %10’luk indirimden yararlanabilirler. Uçuş zamanına 12 saatten fazla kalan durumlarda herhangi bir kesinti yapılmadan iade sağlanabileceği gibi, 12 saatten az kalması durumunda ise %30 oranında ceza kesilerek iade gerçekleşir. Uçuş hakkının kullanılmaması halinde ise vergilerin iadesi sağlanır. 

 1. Pegasus Uçak Bileti Kuralları

Pegasus Havayolları’ndan yapılan rezervasyonlarda herhangi bir isim soy isim değişikliği gerçekleşememektedir. Promosyon biletlerde iptal ve iade, uçuş değişikliği yapılamamaktadır. Tarifeli kalkış saati geçildiğinde biletin tarifesine veya farklı özelliklerine bakılmaksızın herhangi bir iptal veya ücret iadesi gerçekleşememektedir. Tüm biletlerin geçerlilik süresi 1 yıl olup, söz konusu sürenin dışına çıkıldığında uçuş hakkı geçerliliğini yitirmektedir. Değişiklik meydana geldiğinde ilk ve ikinci biletin geçerlilik süreleri aynı kabul edileceğinden, değişiklikler ile birlikte geçerlilik süresi uzatma uygulanamamaktadır.

Havaalanında gerçekleşen check-in işlemleri iç hatlar için 30 dakika, Kıbrıs ve dış hatlar için 45 dakika kala sona ermektedir.

Kıbrıs yönüne yapılacak uçuşlarda kimlik olarak yalnızca nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilmektedir. Bunun dışındaki belgeler ile check-in işlemi gerçekleştirmek mümkün olmamaktadır. Bunun yanı sıra Kıbrıs içerisinde askerlik görevini yapmakta olan yolcularda asker kimliklerine ek olarak Hudut Geçiş Belgesi’nin de ibrazı gerekmektedir. Bu konuda sorun yaşanmaması ve check-in işlemlerinin sorunsuz biçimde sonlandırılması yolcunun sorumluluğunda olduğundan, detaylara dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.

Kıbrıs Uçuşların da 18 yaşından gün almamış kişilerin tekil olarak uçuş sağlayabilmeleri için muvafakatname gereklidir.

Pegasus Havayolları’ndan alınan biletler Eko Paket, Avantaj Paket ve Ekstra Paket tarifelerine dahil olmaktadırlar.

Eko paket fiyatlandırması ile satın alınan biletlerde değişebilen ücretler ile bilette değişiklik hakkı mevcutken, avantaj paket tarifesinde ise ücretli değişim hakkının yanı sıra uçak içi ikram, koltuk seçimi, ekstra baraj hakkı gibi hizmetler sunulmaktadır. Ekstra paket biletlerde ise ücretsiz iade ve değişiklik hakkının yanı sıra uçak içi ikramlar, XL koltuk seçimi ve 10 kg’a kadar ekstra bagaj hakkı sunulmaktadır.

 1. Sun Express Uçak Bileti Kuralları

Sun Express ’den temin edilen biletlerde üç farklı sınıf mevcuttur. Sun Eco, Sun Classic ve Sun Premium olarak değişen kategorilerdeki biletlerin farklı iptal, iade ve değişiklik detayları bulunmaktadır. Promosyon biletler de iptal ve iade bulunmamaktadır. Tüm biletlerde isim soy isim değişikliği yapılamamaktadır.

Yurtdışı Uçuşlara Özel Kurallar

Tarife çeşidi fark etmeksizin, yurtdışı yönlü biletlerde uçuş zamanına 48 saatten az kalan durumlarda herhangi bir değişiklik ve iptal işlemi mümkün olmamaktadır.

Sun Eco tarifesinde 48 saatten ve 1 haftadan fazla kalan durumlarda ise ceza bedeli artı biletler arası fiyat farkı alınarak söz konusu işlemler gerçekleştirilebilmektedir. 2 ilâ 11 yaş arası çocuklarda net biletin %25’i üzerinden indirim uygulanırken, iki yaşın altındaki bebeklere de sabit ücret uygulanmaktadır. Sun Classic tarifesinde de aynı kurallar geçerli olup, değişiklik durumunda ödenecek ekstra tutarlar azalmaktadır.

Sun Premium tarifesinde ise uçuş zamanına bir haftadan fazla kalan durumlarda herhangi ekstra bir bedel ödemeden yalnızca fiyat farkı alınarak değişiklik yapılabilmektedir.

Kıbrıs uçuşlarında 18 yaşından gün almamış kişilerin tekil olarak uçuş sağlayabilmeleri için muvafakatname gereklidir.

Yurtiçi Uçuşlara Özel Kurallar

Biletin hangi tarifeden olduğuna bakılmaksızın uçuşa 2 saatten az süre kalması durumunda bilette iptal ve değişiklik işlemi uygulanamamaktadır.

Sun Eco tarifesindeki yurtiçi uçuşlarda sefere 2 saatten ve 24 saatten fazla zaman olması durumunda değişen fiyat farkları ödenerek değişiklik gerçekleşirken, altı saatten fazla olması durumunda ceza ödenerek iptal sağlanabilmektedir.

Sun Classic ve Sun Premium tarifelerinde uçuş zamanına 24 saatten fazla kalması durumunda fiyat farkı ödenerek değişiklik yapılırken, 2 saatten fazla kalması durumunda da ceza ve fiyat farkı ile işlem gerçekleştirilebilmektedir.

2 – 11 yaş arasında herhangi bir çocuk indirimi bulunmaz. 2 yaşının altındaki bebekler 25 TL sabit uçuş bedeli üzerinden ücretlendirilir.

 1. Atlas Jet Uçak Bileti Kuralları

Atlas Jet ile yapılacak uçuşlarda Ekonomi Plus ve Business Class biletler temin edilebilmektedir.

Bilet sınıfları, P,O,W, İ promosyon bilet sınıfları F, U  biletleridir. Ekonomi sınıfı biletler B / C / M / H / S / E / Q / T / L / V sınıfı biletlerdir.

Tüm biletlerde isim soy isim değişikliği yapılmamaktadır. Promosyon biletlerinde iptal, iade işlemleri için %50 kesinti uygulanmaktadır. F class biletlerde iade, değişiklik yapılamamaktadır.

Ekonomi Plus kategorisindeki biletlerde uçuş saatine 12 saatlik süre kalana dek tarih değişikliği, iptal veya açık bilete çevirme işlemlerinde 30 Euro ‘lük ceza uygulanmaktadır. Söz konusu süre 12 saat ilâ 3 saat arasında değişiyorsa 50 Euro ceza uygulanırken, 3 saatten az kalan durumlarda ise bu işlemlere izin verilmemektedir.

Business sınıfı biletlerde kalkış zamanına 3 saat kalana değin bilet üzerinde her türlü iptal, değişiklik ve iade işlemi sağlanabilmektedir. Uçuş zamanına 3 saatten az kalan durumlarda ise bu işlemler uygulanamamaktadır.

Kıbrıs uçuşlarında 18 yaşından gün almamış kişilerin tekil olarak uçuş sağlayabilmeleri için muvafakatname gereklidir.

 1. Onur Air Uçak Bileti Kuralları

Onur Air uçuş biletleri Promosyon, Esnek ve Ekstra Esnek olarak üç kategoride bulunabilmektedir. Tüm biletlerde isim- soy isim değişikliği yapılmamaktadır. Onur Air Promosyon biletleri R, O, E, U  sınıflarıdır.

Promosyon bilet sınıfına dahil iç hat biletlerde uçuşa 30 dakika kalıncaya değin yapılan değişiklik ve iadelerde bilet ücretinin tamamının %50’si oranında kesinti uygulanırken, söz konusu süreden az zaman kalması durumunda ise herhangi bir işlem gerçekleştirilememektedir. İptal işlemleri sonunda hizmet bedellerinin iadesi sağlanmadığı gibi, mevcut biletten daha düşük ücretli bir bilete rezervasyon değişikliği yapılması halinde de herhangi bir ücret iadesi gerçekleşmemektedir. Kıbrıs uçuşlarında bu kuralların tamamı geçerliyken, 30 dakikalık süre 45 dakika olarak değişmektedir. Dış hatlar yönüne olan uçuşlarda ise uçuş anına 72 saat kalana kadar yapılan işlemlerde %40, 72 ilâ 3 saat arası işlemlerde ise %50 oranında kesinti uygulanacaktır. 3 saatlik sürenin aşılması durumunda herhangi bir değişiklik veya iade uygulanmamaktadır.

Esnek tarifenin iç hatlar uçuşlarında uçuşa 24 saat kalana kadar gerçekleşen değişim ve iptallerde herhangi bir kesinti uygulanmazken, 24 saat ilâ 30 dakika arasındaki sürelerde %30 oranında kesinti uygulanmaktadır. 30 dakikadan az sürelerde herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Kıbrıs yönüne seferlerde aynı kurallar mevcutken 30 dakikalık süre 45 dakika olarak değiştirilmiştir. Dış hatlarda ise uçuş süresine 72 saat kalana değin iptal ve değişikliklerde %30’luk kesinti uygulanırken, 72 ilâ 3 saat arasında ise kesinti oranı %40 olacaktır. 3 saatten az sürelerde değişiklik veya iptal yapılmamaktadır.

Ekstra esnek sınıfında ise iç hatlar ve Kıbrıs uçuşlarında tarifeli kalkış saati üzerinden 12 saat öncesine değin kesintisiz biçimde iptal ve iade gerçekleşmektedir. Sürenin 12 saatten az olması durumunda ise %20 kesinti bedeli uygulanacaktır. Dış hatlarda uçuşa 72 saat kalana değin bilet ücretinin %10’u kesilerek değişiklik ve iade yapılabilinirken, sürenin 72 saatten az olduğu durumlarda ise kesinti oranı %30 olacaktır.

Kıbrıs uçuşlarında 18 yaşından gün almamış kişilerin tekil olarak uçuş sağlayabilmeleri için muvafakatname gereklidir.

 1. REZERVASYONLAR
 2. Müşteri, seyahat acentesinin web sitesinde href=”https://Ucuzucakbiletiara.com/”>Ucuzucakbiletiara.com (‘web sitesi”) belirli bir gidilecek yer, yolculuk, tur veya seyahat şekli hakkında talepte bulunabilmek için tüm doldurulabilir alanları doldurduğunda veya verilmiş olan bir reklama yazılı veya sözlü olarak, e-mail veya internet kanalıyla veya sözü geçenlerden hiçbirine danışmadan, telefon aracılığıyla daha fazla detay sorması halinde (genel anlamıyla “sorgulama” olarak anılır) web sitesi veya seyahat danışmanı sorgulamasına karşılık ücretlendirme yapıp bunu (internet üzerinden e-mail ile veya telefon aracılığıyla) (“ücretlendirme”) Müşteriye verecektir. Müşteri ücretlendirmeyi web sitesinde belirtilen adımları tamamlayarak veya telefonda sözlü olarak veya e-mail ile kabul eder. Ücretlendirme de belirtildiği gibi Ücretin (“fiyat”) tamamının ödenmesi rezervasyonların Tedarikçi (“Rezervasyon”) tarafından kesin teyidinin yapılabilmesi için gerekmektedir. Seyahat Acentesi tarafından etkilenmiş olan online rezervasyon veya rezervasyon tamamlandığında ve müşteri Ucuzucakbiletiara.com’ u, ayırttığı yeri rezervasyon olarak girerek ödemeyi işleme alması için yetkilendirdiğinde, Müşteriye ayırttıkları yere ait detayların son şeklini içeren (“rezervasyon onay formu”) e-mail ile ulaştırılacaktır. Uçak biletleri için, rezervasyon onay formuna göre fiyatlandırılan ücretin garanti edilebilmesi için rezervasyonun yapıldığı günün, Türkiye saatiyle gece yarısına kadar tüm ödemenin yapılması gerekmektedir.
 1. Gidilecek olan yerin seçilmesi:

Müşteri rezervasyonu teşkil eden gidilecek olan yer(lerin) ve seyahat planının internet’ ten alınmış olan bilgilere dayalı olarak seçildiğini peşinen kabul eder. Ayrıca internet rezervasyonunun tedarikçi tarafından derlenip yönetildiğini ve güncellendiğini bunda Seyahat Acentesinin hiçbir şekilde kontrolünün olmadığını da peşinen kabul eder. Buna göre Seyahat Acentesi seyahat planı ve/veya herhangi bir gidilecek yerin tamamının veya bir kısmının internette tanıtımının yapıldığı gibi olup olmayacağını garanti edemez ve etmeyecektir. Bununla ilgili herhangi bir rücu hakkı Tedarikçiye karşı yapılacaktır.

 1. ÜCRETLER
 2. Ücretler günlük döviz kuruna göre fiyatlandırılır. Ücretin tamamının ödenmesi tamamlanana kadar Seyahat Acentesi oluşabilecek kur farklılıklarını Müşteri’nin hesabına yansıtma hakkına sahip olup Müşteride oluşabilecek bu gibi farklılıkları talep edilmesi halinde ödemekle yükümlüdür. Tam ve son ödemeyi yapmadan önce Ücrette değişiklik olmadığına dair kontrolü yapmak Müşterinin sorumluluğundadır. Uçak bileti ücretleri havayolu ve Ucuzucakbiletiara.com tarafından verilen fiyat ve kurallara bağlıdır. Fiyatın tamamı ödendiğinde, rezervasyonun yapıldığı günün gece yarısına kadar ödeme yapıldığı göz önüne alınarak ücret garanti altına alınır. Müşterinin grup rezervasyonu yaptırması ve grup sayısının talep edilenden farklı olarak değişmesi durumunda Tedarikçi fiyatı yeniden ücretlendirip ek ücret talep etme hakkını saklı tutar. Müşterinin ek ücreti ödemeyi kabul etmemesi, Tedarikçinin rezervasyonu iptal edip yapılan her türlü ödemeyi alıkoyması sonucunu doğurabilir. (Seyahat Acentesinin ödenen her türlü hizmet bedelini tutma hakkı vardır)
 1. Döviz Yönetmeliği Uyumu

Döviz yönetmeliği uyumu Müşterinin ayrıcalıklı görevidir. Özellikle Müşterinin Seyahat Acentesine internet üzerinden seyahat düzenlemelerini yapıp ödemeyi yapması yönünde direktif verdiğinde uygulanacaktır.

 1. Değişiklik Ücretleri

Her bir rezervasyon için değişiklik ücreti onaylanmış olan bir seyahat planı ve veya bilet için yapılan herhangi bir değişiklik için alınır. Bu Tedarikçi tarafından alınan değişiklik ücretine ilaveten alınan bir ücrettir.

 1. ÖDEME VE ÖDEME ŞARTLARI
 1. Visa, Master, American Express veya Diners Club kredi kartları, EFT veya havale işlemlerinden herhangi biri ile anında tam ödeme yapılır. Eğer rezervasyonun yapıldığı günün Türkiye saatiyle gece yarısına kadar ödeme yapılmadığı takdirde Seyahat Acentesi veya ilgili Tedarikçinin rezervasyonu iptal etme hakkı vardır. Ödemenin bahsi geçen süreden sonra yapılması durumunda doğabilecek herhangi bir fiyat farkı Müşterinin fiyatın yükselmesi durumunda işleme devam etmek istemesi tamamen Müşterinin kendi sorumluluğundadır.
 2. Ucuzucakbiletiara.com bir Türk şirketi olup tüm parasal işlemler Türk Lirası üzerinden işlem görür. Başka bir ülkeden yapılan veya Türk Lirası haricinde başka bir ülkenin döviz kuru ile yapılan işlemlerde bankanız tarafından döviz kurunun çevrilmesinden kaynaklanan ücret farkı tarafınıza yansıtılabilir. Bu ücret farkı ilgili kredi kartının küresel hazinesinden müteharrik olup günlük kur değişikliklerinden etkilenmektedir.
 1. İPTAL VE İADE ŞARTLARI
 1. Site üzerinden satın alınan biletlerde iade, iptal ve değişiklikler gerçekleştiğinde uygulanabilecek ceza bedelleri havayollarının kendi uyguladıkları değerler üzerinden gerçekleşecektir. Biletin satın alınmasından sonra oluşabilecek herhangi bir kural değişikliğinde o an için geçerli olan güncel kurallar dikkate alınacaktır.
 2. Biletin hazırlandığı zaman tahsili gerçekleşen Biletleme Hizmet Bedeli’nin iadesi durumlarında Ucuzucakbiletiara.com sitesi tarafında değişiklik gösterebilmektedir. Buna ek olarak ekstra bir ceza veya benzeri bedel talep edilmeyecektir.
 3. Eğer biletin iadesi sağlanabiliyorsa, geri ödenecek iade edilecek ücret biletin satın alındığı kredi kartına artı bakiye olarak yansıtılır.
 4. Müşterinin bir rezervasyonu iptal etmesi durumunda, Seyahat Acentesi ücret talep etme ya da ödemenin bir kısmını kesme hakkına sahip olacak ve Seyahat Acentesinin uğramış olduğu zararı talep edecektir. Tedarikçiler vermiş oldukları hizmetlerin herhangi birini hareketten önce iptal etme hakkını saklı tutarlar, böyle bir durumda bilet ücretinin tamamı Seyahat Acentesinin daha başka yükümlülüğü olmadan, yolcuya iade edilecektir
 5. Seyahat Acentesi iade talebini işleme almak için hizmet bedeli alacaktır. (Müşteriler bu şartlar için ‘İadeler’ bölümüne bakmalıdır, iptal provizyonları Tedarikçinin Şartlarında da mevcuttur, web sitesi. Tedarikçiler burada belirtilen iptal ücretlerinin fazlası ve üzerinde iptal ücreti tahsil edebilirler).
 6. Rezervasyonun yapıldığı esnada Müşteri tarafından ‘İptal ve İade Poliçesi’ satın alınmadı ise hiçbir koşulda iadeler Seyahat Acentesi tarafından değerlendirilmeyecektir. Tedarikçilerin yapmış oldukları iadeler kendilerinin ilgili şartlar ve kurallarına bağlıdır. Seyahat Acentesi iade talebinin işleme alınması için bir ücret alacaktır. Tedarikçiler yukarıda belirtilen iade işlem bedellerini alabilirler.
 7. Tüm dünya üzerinde uygulandığı şekilde aynı tarih aralığı içerisinde tek bir kişi için birden fazla rezervasyon sağlandığı tespit edildiğinde taleplerden yalnızca bir tanesi geçerli sayılarak geri gerçekleşen ekstra rezervasyonların iptali konusunda internet sitesi herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.
 1. SORUMLULUK
 1. Teklif edilen seyahat düzenlemeleri açık şartla yapılmıştır ki Seyahat Acentesi, çalışanları ve acenteleri sorumlu tutulmayacaklar ve kayıp, hasar, kaza, yaralanma, hastalık, zarar, travma, ölüm, gecikme, veya herhangi bir Müşteriye yaşatılan sıkıntı (Müşterinin mirasçıları, vasileri, yöneticileri veya atadıklarına addedilecektir) bagajları, veya diğer sahip oldukları her nerede, ne zaman, ve ancak aynısı oluşabilir. Müşteri Seyahat Acentesini, çalışanlarını ve acentelerini sorumlu tutmaz ve dokunulmaz kılar. Seyahat Acentesi, çalışanları ve acenteleri dolaylı ve/veya bağlı kayıp ve zararlardan her ne olursa olsun sorumlu tutulmayacaklardır.
 2. Sorumluluğun Sınırlandırılması

Seyahat Acentesi yetkilileri, yöneticileri, çalışanları veya acenteleri hiçbir durumda hiçbir şikâyet, kayıp, herhangi bir bireyin şahsının veya malının zarar görmesi veya yaralanmasından, her hâlükârda seyahat acentesi tarafından yapılan herhangi bir eylem, ihmal, iflas veya ihmalkârlık nedeniyle olsun veya olmasın. Böyle bir şikâyetin nedeni Seyahat Acentesinin tamamen ihmalkârlığından kaynaklanmadıkça ve şikâyet rezervasyonun sona ermesinden 30 (otuz) gün sonra Seyahat Acentesi tarafından yazılı kayıt altına alınmadıkça sorumlu tutulamayacaklardır.

 1. Sorumluluğun Reddi

Bu Web sitesi ve Mobil sitesinde yayınlanan bilgi, yazılım, ürünler ve hizmetler yazım hataları ve yanlışlar içerebilir. Ucuzucakbiletiara.com bu web sitesinde ve mobil sitesinde gösterilen (içeriği sınırlı olmamakla birlikte fotoğraf, hotel listeleri, genel ürün tanımlamaları vb), bilgilerin çoğu tedarikçi tarafından sağlanan hotel, havayolu ve diğer seyahat ürünlerinin kesin doğruluğunu garanti etmez. Ucuzucakbiletiara.com bahsi geçen bilgi ve tanımlamalar ile ilişkili hatalar için sorumluluğu reddeder. Bu Web sitesinde ve Mobil sitesinde gösterilen hotel fiyatları ücretler hakkında fikir vermesi bakımından sunulmuş olup Ucuzucakbiletiara.com ücretlerin kesin doğruluğunu garanti etmez. Değişiklikler dönemsel olarak buraya eklenir. Ucuzucakbiletiara.com ve /veya tedarikçileri bu Web sitesinde ve Mobil sitesinde her an düzeltmeler ve / veya değişiklikler yapabilir.

 1. Ucuzucakbiletiara.com ve/veya tedarikçileri bu Web sitesi ve Mobil sitesinde bulunan bilgi, yazılım, ürünler ve hizmetlerin hiç bir amaçla temsilini yapmazlar ve bu Web sitesi ve Mobil sitesinde bulunan ürünlerin ve hizmetlerin dâhil edilmesi veya satışa sunulması Ucuzucakbiletiara.com tarafından bu ürün ve hizmetlerin tasdik edilmesi ve tavsiye edilmesini teşkil etmez. Bu şekilde sunulan bilgi, yazılım, ürünler ve hizmetler hiçbir şekilde güvence kapsamında değildir. Ucuzucakbiletiara.com ve/veya tedarikçileri bu bilgi, yazılım, ürün ve hizmetler, ima edilen tüm ticarete uygun güvenceler ve kurallar, özel bir amaca uygunluk, sıfat ve ihlal etmeme durumunu burada reddederler
 2. Havayolları, hoteller ve Ucuzucakbiletiara.com için seyahat ve diğer hizmetleri sağlayan diğer tedarikçiler bağımsız sözleşme tarafı olup Ucuzucakbiletiara.com ve satış ortaklarının acentesi veya ücretli çalışanları değillerdir. Satış ortakları ki bunlara tıklama yaparak Ucuzucakbiletiara.com ve/veya ilgili tedarikçileri daha önceden olası zararlar hakkında bilgilendirilmiş olsalar da, Ucuzucakbiletiara.com ve/veya ilgili tedarikçileri hiçbir şekilde, meydana gelen doğrudan, doğrudan olmayan, cezai, tesadüfi, özel ya da dolaylı oluşan ya da bir şekilde web sitesi ve mobil sitesinin kullanımıyla bağlantılı olan ya da kullanımdaki gecikme veya yetersizlikten kaynaklanan;  web sitesi ve mobil sitesinde temin edilmiş olan bilgi, yazılım, ürünler ve servisler ile ilgili olarak ya da kontrata, haksız muameleye, kusursuz sorumluluğa bağlı olsa da web sitesinin ve mobil sitesinin kullanımından kaynaklanan hasarlardan sorumlu değildir. Bazı devletler/yargılar dolaylı ya da tesadüfi hasarlarda istisnalara ya da sorumluluğun sınırlandırılmasına izin vermediği için, yukarıdaki sınırlamalar size uygulanmayabilir.
 3. Kanuna aykırı olmayan ya da yasaklanmamış kullanım

Müşterinin bu web sitesini ve mobil sitesini kullanması halinde, müşteri bu şartlar ve koşullar çerçevesinde ve de Türk Kanunları doğrultusunda, web sitesini ve mobil sitesini kanuna aykırı ya da yasaklanmış olan amaçlar için kullanmayacağını garanti eder.

 1. Diğer Web Siteleri İle Bağlantılar

Bu web sitesinde ve mobil sitesinde üçüncü şahısların sitelerini ziyareti sağlayan bağlantılar vardır. Ne bu siteler ne de bu sitelerin sahibi olan şirketler Ucuzucakbiletiara.com tarafından kontrol edilmemektedir ve Ucuzucakbiletiara.com bu tip sitelerdeki bilgileri kapsayan bildirilerde bulunmaz ve bu bilgilerin doğruluğu, bu sitelerde herhangi biri ya da kuruluş tarafından sunulan servislerin, ürünlerin kalitesi ya da geçerliliği hakkında garanti vermez. Ucuzucakbiletiara.com’ un bu sitelerdeki bağlantılara dâhil olması bu sitelerdeki yer alan materyal ya da yöneticileriyle bir ilgisi bulduğu anlamına gelmez. Ucuzucakbiletiara.com bu sitelerde bulunan hiçbir yazılımı test etmemiştir ve bu yazılımların doğruluğu, performansı veya kalitesi ile ilgili olarak bildirimde bulunmaz. Müşteri kullanmadan önce, internet üzerinde herhangi bir yazılıma girmekle ya da kullanmakla oluşacak riskleri kendisi araştırmalı ve değerlendirmelidir. Müşteri, kendi kullanımından, elde edilen bilgiden, bu tip bağlantılı sitelere giriş yapılmasından kaynaklanan kayıp veya zarardan Ucuzucakbiletiara.com’ un dokunulmaz olduğunu kabul eder.

 1. Üçüncü Parti Hizmet Sağlayıcılar

Seyahat Acentesi Müşterilere seyahat ve/veya diğer hizmetlerini ya kendisi sağlar ya da seyahat sektöründe faaliyet gösteren, sektörle ilgili tedarikçilerin, havayolları gibi (genel olarak ‘tedarikçi’ adlandırılır) acentesi olarak hareket eder. Seyahat Acentesi Tedarikçiyi sadece acenteleri gibi temsil eder. Buna göre herhangi bir Müşterinin herhangi bir eylem veya ihmal sonucu uğrayabileceği ya da tedarikçinin seyahat düzenlemeleri konaklama ve bunun gibi zorunluluklarını gerçekleştirememesi sonucunda oluşabilecek herhangi bir kayıp, zarar, yaralanma, hastalık veya ölüm gibi hiçbir müşteri mağduriyetinin sorumluluğunu kabul etmez. Tedarikçi tarafından kullanılan sözleşme (Sıklıkla Tedarikçi tarafından düzenlenen biletleri kapsar) Tedarikçi ve Müşteri arasındaki tek sözleşmeyi kapsayacaktır. Müşterinin herhangi bir rücu hakkı Tedarikçiye karşı olacaktır. Seyahat acentesi Müşterinin rezervasyonu için sağlanmış olan herhangi bir hizmet ile ilgili olarak Müşteri tarafından talep edilmesi halinde Tedarikçilerin kimliği, şart ve kurallarını sağlayacaktır. (Tedarikçilerin Kuralları) gibi şartlar ve kurallar hakkında bilgilenmek Müşterinin sorumluluğundadır.

 1. Seyahat Noktaları

Ucuzucakbiletiara.com yurtdışı noktalara seyahat satışı sunarak, bu yerlere seyahatin risksiz ya da tavsiye edilir olduğunu belirtmez ya da garanti etmez. Bu noktalara seyahatten doğabilecek zarar ve kayıplardan da sorumlu tutulamaz.

 1. Pasaport, Vize Ve Sağlık

Pasaport ve vizelerin güncel, geçerli, zamanında alınmış ve kendi ülkelerine döndükten sonra 6 ay geçerliliğinin olması ve her türlü koruyucu ve önleyici aşı(örneğin, sıtma) ve benzerinin gerektiği yerler için ve durumlarda yapılmış olması tamamen Müşterinin sorumluluğundadır. Müşterinin seyahati başlamadan önce Seyahat Acentesi ile tüm gereksinimleri kontrol etmesi şiddetle tavsiye edilmektedir. Seyahat Acentesi müşteriye yardım etmek için gayret gösterecektir ancak bu tip bir yardım acentenin kendi takdirine bağlı olup Müşteri Seyahat Acentesinin bunu yaparken hiçbir zorunluluğu veya yükümlülüğü olmadığını peşinen kabul eder ve Müşteri Seyahat Acentesinin riayetsizlikten dolayı oluşabilecek her türlü sonuca karşı zarar görmeyeceğine dair peşinen kefil olur teklif edilen seyahat düzenlemesi için lazım olan seyahatin doğası gereği oluşabilecek tehlikeler ve bunlar için gerekli fiziksel ve düşünsel şartlara hazırlıkları yapmak Müşterinin görevidir.

 1. Müşteri’nin seyahat planının bazı bölümleri yüksek derecede sıtma ve diğer tropikal hastalık riskleri taşıyan bölgeler olabilir. Bundan dolayı Müşteri’nin gerekli önlemleri alması şiddetle tavsiye edilir ve yine bu yüzden Müşteri’nin seyahat başlangıcından önce doktoru tarafından kontrol edilmesini veya tropikal veya sub-tropikal varışlı noktalarda tropikal hastalıklar konusunda tecrübeli bir doktor tarafından varışında derhal kontrol edilmesini öneririz. Bu işlem gidişten önce yapılmamış ise dönüşte yapılması zorunludur.
 2. Tarife Dışı Eklentiler

Uçuş tarifesinin yenilenmesi, gecikmeler, kötü hava şartları, grevler veya Seyahat Acentesinin, acentelerinin veya Tedarikçinin kontrolü dışında gelişen diğer etkenler nedeniyle seyahat planının son haline beklenmedik tarife dışı eklentiler yapılması durumunda, bu gibi beklenti dışı eklentiler (hotel konaklaması vb gibi) için yapılan harcamalar Müşteri hesabı için olacaktır.

 1. Seyahat Planı Farklılıkları Ve Transferler

Seyahat planının son halini korumaya yönelik her türlü çaba gösterilirken Tedarikçiler ve/veya Seyahat Acentesi Müşteri’ye kolaylık sağlanması amacıyla değişiklikler yapma hakkına sahiptirler. Örneğin bazı durumlarda hava durumu seyahat planında değişiklik yapılması mecburiyetini doğurabilir ancak bu iade için hiç bir gerekçe oluşturmaz. Seyahat planındaki her türlü değişikliği kontrol etme görevi Müşteriye aittir.

 • Yürütme

Müşteri kendi davranışına bağlı olarak Seyahat Acentesinin veya diğerlerinin taleplerine daima uyacağını ve uçaktaki diğer yolcuları hiçbir şekilde rahatsız etmeyeceğini kabul eder.

 • Özel Talepler

Özel talepleri olan Müşteriler, müşteri hizmetleri bölümü kanalıyla bu gibi taleplerini net olarak bildirmelidirler. Müşteri hizmetleri temsilcisi tüm çabasıyla bu tip talepleri karşılamaya çalışacaktır. Ancak bu taleplerin her zaman karşılanabileceğine dair bir garanti sunulmamaktadır.

 1. İnternet Rezervasyonları

Eğer Müşteri Seyahat Acentesinden internet kanalıyla rezervasyon yapmasını talep eder veya direktif verirse, Müşteri geri dönülemez biçimde Seyahat Acentesine kendisi adına aşağıdakileri yapması yönünde yetki verir. (1) Teklif edilen Seyahat Düzenlemesi için seçim yapmak (2) Rezervasyon ve yan hizmetlerin ücretini ödemek (3) Rezervasyon şartlarını kabul etmek.

 1. Giriş Ve Kullanım

Web sitesi ve mobil sitesi Müşteriye, Müşterinin buradaki şartları, kuralları ve uyarıları değiştirmeden kabul etmesi şartıyla sunulur. Müşterinin bu web sitesini ve Mobil sitesini kullanması bu gibi şartlar, kurallar ve uyarıları kabul etmesini teşkil etmektedir.

 1. Web sitesine ve mobil sitesine giriş ve bu Web sitesi ile Mobil sitesini kullanım tamamen kullanıcının kendi riskindedir.
 2. Ucuzucakbiletiara.com web sitesi ve mobil sitesini önceden uyarı yapmadan ara verip durdurabilir ve diğer kullanıcıların girişine izin verildiği halde takdir hakkını kullanarak herhangi bir kullanıcının web sitesine girişini her an, bloke edip, sona erdirebilir veya durdurabilir.
 3. Bireysel Ve Ticari Olmayan Kullanım Sınırlaması

Bu web sitesi ve mobil sitesi müşterilerin bireysel ve ticari olmayan kullanımları içindir. Bu web sitesi ve mobil sitesindeki içerik ve bilgiler (ücret ve seyahat hizmetlerinin müsait oluşu dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan), bu içerik ve bilgileri sunmak için kullanılan altyapı Ucuzucakbiletiara.com ve tedarikçilerinin Buna göre, bu web sitesinin ve mobil sitenin kullanım şartı olarak Müşteri bu web sitesini, mobil sitesini veya bunların içerik ve bilgilerini herhangi bir ticari veya bireysel olmayan bir amaçla(doğrudan veya dolaylı), tekrardan satış yapmak gibi, kullanmamayı kabul eder. Müşteri, müşterinin bu web sitesi ve mobil sitesi kanalıyla satın almış olduğu seyahat ve hizmetler ile ilgili seyahat planının (ve ilgili dokümanlar) sınırlı sayıda kopyasını yapabilirken, Müşteri bu web sitesi ve mobil sitesinden alınmış hiçbir bilgi, yazılım, ürün veya servislerin değiştirilmesi, kopyalanması, dağıtılması, yayılması, gösterimi, sunulması, tekrardan üretilmesi, yayınlanması, lisanslandırılması, türevlerinin yaratılmasını yapmayacağını kabul eder. Buna ilaveten, Müşterinin ticari amacı olsun veya olmasın Müşteri aşağıdakileri yapmayacağını kabul eder:

 1. Ucuzucakbiletiara.com’ un yazılı iznini almadan robot, örümcek, scraper yoluyla veya diğer otomatik veya manuel işlemlerle herhangi bir amaç için bu web sitesi ve mobil sitesine giriş yapmak, gözlem yapmak veya içerik veya bilgiyi kopyalamak;
 2. Bu web sitesi veya mobil sitedeki robot dışı başlıkların herhangi birinin kısıtlamalarını ihlal etmek veya bu web sitesine ve mobil sitesine girişi engelleyen veya sınırlandıran diğer önlemleri baypas edip atlatmak
 3. Ucuzucakbiletiara.com’ un takdirinde Ucuzucakbiletiara.com’ un altyapısında aşırı veya oransız miktarda büyük yük yükleyecek veya yükleyebilecek eylemlerde bulunmak veya
 4. Ucuzucakbiletiara.com’ un yazılı izni olmaksızın bu web sitesi ve mobil sitenin herhangi bir bölümüne herhangi bir sebeple derin-bağlantı kurmak
 5. Müşteri ya da müşteri adına üçüncü kişi tarafından bu web sitesinin kullanım koşullarının ihlali ya da burada belirtilmiş olan dokümanları ihlal etmesi, müşterinin herhangi bir kanunu ya da üçüncü kişilerin haklarını çiğnemesi vb durumlardan kaynaklanan iddia, dava hakkı veren nedenler, talepler, düzeltmeler, kayıplar, hasarlar, para cezaları ve bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla kabul edilebilir hukuki ve finansal ücretlerin de dâhil olduğu diğer maliyet ve harcamalara karşı Müşteri